شما اینجا هستید
اخبار پژوهشی » ارتباط سیگار با افسردگی و اسکیزوفرنی

دانشگاه بریستول در کنگره بین‌المللی کالج سلطنتی روانپزشکان، گزارشی را درباره رابطه مصرف دخانیات با افسردگی و اسکیزوفرنی ارائه داده است.

به گزارش مرکز تحقیقات کنترل دخانیات، به نقل از دانشگاه بریستول، سیگار، خطر ابتلا به اسکیزوفرنی را بین ۵۳ تا ۱۲۷ درصد و ابتلا به افسردگی را بین ۵۴ تا ۱۳۲ درصد افزایش می‌دهد.

شواهد ارائه شده در کنگره بین‌المللی کالج سلطنتی روانپزشکان حاکی این است که در حال حاضر یک برنامه جدید کنترل دخانیات، برای انتشار در اواخر سال جاری در دست تهیه است. همچنین در این کنگره، داده‌های جدیدی در مورد تعداد سیگاری‌های مبتلا به مشکلات روانی ارائه خواهد شد. از دیگر نتایج این کنگره این است که میزان مصرف دخانیات در میان افراد دارای سلامت روانی، بیشتر از افراد غیر مصرف‌کننده سیگار است. از ۶ میلیون سیگاری در انگلستان، برآورد می‌گردد، ۲۳۰ هزار نفر مصرف‌کننده سیگار با بیماری روانی شدید مانند اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی وجود دارد و۱٫۶ میلیون نفر از افراد سیگاری، مبتلا به افسردگی و اضطراب هستند.

این مطلب ترجمه ای است از:

https://ash.org.uk/media-and-news/press-releases-media-and-news/new-report-finds-smoking-is-a-cause-of-depression-and-schizophrenia/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مرکز تحقیقات کنترل دخانیات | TCRC: Tobacco Control Research Center