شما اینجا هستید
اخبار پژوهشی » ممنوعیت سیگارکشیدن: یک ضرورت

بر اساس گزارشی جدید در روزنامه چین، درحدود ده درصد از جمعیت چین در مقابل دود دست‌دوم دخانیات محافظت قانونی دارند.
گزارش با عنوان چشم انداز جامعه مدنی در کنترل دخانیات چین در سال ۲۰۱۶ سه‌شنبه به وسیله اتاق فکر مرکز تحقیقات توسعه سلامت منتشر شد که روزنامه این مرکز را به عنوان یکی از صریح‌ترین سازمان‌های غیردولتی کشور که به کنترل دخانیات کشور متعهد است معرفی کرد.
در این تاریخ، هنگامی که شهرهای کوچک‌تر قانون‌های محلی بر کنترل دخانیات ارائه دادند، تنها سه شهر چین ـ پکن ، شانگهای و شنژن ـ ممنوعیت سیگارکشیدن در مکان‌های عمومی را شروع کردند.
وو یوکان معاون اتاق فکر مرکز تحقیقات توسعه سلامت گفت: « این ممنوعیت کافی نیست و یک قانون ملی کنترل دخانیات ضروری است تا مبنای حقوقی برای جنگیدن با دود سیگار ایجاد شود.»
پکن قانون کنترل دخانیات را در ژوئن ۲۰۱۵ زمانی شروع کرد که کشیدن سیگار را در همه مکان‌های عمومی نظیر محل کار، مدرسه‌ها، بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها ممنوع شد.
به استناد آمارهای تحقیقات انجام شده توسط مسئولان بهداشت محلی، در گزارش گفته شده از زمان اجرای قانون، تعداد سیگاری‌ها در پایتخت به ۲۰۰،۰۰۰ نفر کاهش یافت.
برنهارد شوارترلند نماینده سازمان جهانی بهداشت پکن را به دلیل قانون کنترل دخانیات تحسین کرد، اما افزود «مبارزه هنوز ادامه دارد».
شوارترلند گفت: عملی‌کردن یک قانون جهانی بالاترین اولویت برای سال ۲۰۱۷ است.

http://www.tobaccoreporter.com

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مرکز تحقیقات کنترل دخانیات | TCRC: Tobacco Control Research Center