شما اینجا هستید
آخرین پژوهش ها » مصرف سیگار و ترک آن در دوران بیماری کووید-۱۹

۳۴۰ سیگاری در کشور هلند که مایل به ترک سیگار بودند، در بازه زمانی ۲۶ مارس تا ۳ آوریل ۲۰۲۰ به یک پرسشنامه آنلاین پاسخ دادند. باورهای مربوط به ترک سیگار و پیامدهای ویروس کرونا توصیف شده و ارتباط‌هایی با انگیزه ترک به دلیل کروناویروس مورد بررسی قرار گرفته‌است.

در حالی که ۶۷٫۷ درصد افراد سیگاری اظهار داشتند که ویروس کرونا بر تعداد سیگارهای مصرف شده در روز تأثیر نمی‌گذارد ، ۱۸٫۵ درصد سیگار کمتر و ۱۳٫۸ درصد به دلیل ویروس کرونا روزانه سیگار بیشتری استعمال می‌کردند. به دلیل ویروس کرونا ، یک سوم افراد سیگاری انگیزه بیشتری برای ترک سیگار داشتند. انگیزه ترک به دلیل ویروس کرونا با باورهای مربوط به ویروس کرونا به عنوان یک تهدید جدی ، در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا و ایجاد بیماری شدید، سیگاری‌هایی که نسبت به افراد غیرسیگاری بیشتر در معرض خطر هستند به منظور کاهش شکایات، دریافت تأیید اجتماعی، و استرس، اقدام به ترک سیگار نمودند.

خرده گروه‌های سیگاری ممکن است به دلیل بیماری کووید-۱۹ پذیرای توصیه‌های ترک سیگار باشند. به دلیل اقدامات انجام شده برای کاهش شیوع ویروس (مثلاً تا آنجا که ممکن است در خانه بمانید)، ممکن است مداخلات شخصی‌سازی شده در زمینه مداخلات بهداشتی دیجیتالی[۱] برای دستیابی به افراد سیگاری در خانه مناسب باشد.


[۱]. Digital Health Intervention

این مطلب ترجمه ای است از:

http://www.tobaccopreventioncessation.com/Tobacco-smoking-and-smoking-cessation-in-times-of-COVID-19,122753,0,2.html

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

مرکز تحقیقات کنترل دخانیات | TCRC: Tobacco Control Research Center