ممنوعیت سیگارکشیدن: یک ضرورت

بر اساس گزارشی جدید در روزنامه چین، درحدود ده درصد از جمعیت چین در مقابل دود دست‌دوم دخانیات محافظت قانونی دارند.
گزارش با عنوان چشم انداز جامعه مدنی در کنترل دخانیات چین در سال 2016 سه‌شنبه به وسیله اتاق فکر مرکز تحقیقات توسعه سلامت منتشر شد که روزنامه این مرکز را به عنوان یکی از صریح‌ترین سازمان‌های غیردولتی کشور که به کنترل دخانیات کشور متعهد است معرفی کرد.
در این تاریخ، هنگامی که شهرهای کوچک‌تر قانون‌های محلی بر کنترل دخانیات ارائه دادند، تنها سه شهر چین ـ پکن ، شانگهای و شنژن ـ ممنوعیت سیگارکشیدن در مکان‌های عمومی را شروع کردند.
وو یوکان معاون اتاق فکر مرکز تحقیقات توسعه سلامت گفت: « این ممنوعیت کافی نیست و یک قانون ملی کنترل دخانیات ضروری است تا مبنای حقوقی برای جنگیدن با دود سیگار ایجاد شود.»
پکن قانون کنترل دخانیات را در ژوئن 2015 زمانی شروع کرد که کشیدن سیگار را در همه مکان‌های عمومی نظیر محل کار، مدرسه‌ها، بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها ممنوع شد.
به استناد آمارهای تحقیقات انجام شده توسط مسئولان بهداشت محلی، در گزارش گفته شده از زمان اجرای قانون، تعداد سیگاری‌ها در پایتخت به 200،000 نفر کاهش یافت.
برنهارد شوارترلند نماینده سازمان جهانی بهداشت پکن را به دلیل قانون کنترل دخانیات تحسین کرد، اما افزود «مبارزه هنوز ادامه دارد».
شوارترلند گفت: عملی‌کردن یک قانون جهانی بالاترین اولویت برای سال 2017 است.

Home

اشتراک گذاری این مطلب
تلگرام
واتس آپ
ایمیل
چاپ مطلب

آخرین مطالب

فراخوان های پژوهشی

اطلاعیه ها

همکاری با ما

آموزش