تاسیس اولین مرکز تحقیقات غیر دولتی کنترل دخانیات

دبیر کل جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در ادامه افزود: وزیر بهداشت در حکمی با تاسیس اولین مرکز تحقیقات غیر دولتی کنترل دخانیات سازمانهای مردم نهاد جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران موافقت کرده اند. در این حکم آمده؛ «بدیهی است تمام مقالات این مرکز با نظارت و موافقت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت منتشر خواهد شد.»

مسجدی به عنوان رئیس مرکز تحقیقات غیر دولتی در رابطه با اهداف تاسیس این مرکز ادامه داد: انجام پژوهشهای بنیادی اپیدمیولوژیک و بالینی در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی کشور به منظور جوابگویی به نیازهای جامعه، تربیت نیروی انسانی محقق در زمینه کنترل دخانیات و نیز همکاری علمی با مراکز تحقیقاتی و آموزشی سایر کشورها و سازمانهای بین المللی با رعایت قوانین و مقررات داخلی کشور از عمده ترین اهداف این مرکز است.

وی در خاتمه گفت: تمام سعی این مرکز این است که در گسترش پژوهش و ارائه راه حل در امور بهداشتی درمانی گام های اساسی بردارد.

مسئولین باید جدی به مسئله دخانیات بپردازند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در ادامه گفت: روند گسترش استعمال دخانیات در کشور متاسفانه از مرز هشدار عبور کرده و ما مسئولین باید با نگاهی دانش بنیان به این مسئله توجه و اقدامات اساسی را انجام دهیم.

سید جوا حاجی میر اسماعیل در ادامه افزود: متاسفانه قلیانسراها در سطح شهر رو به افزایش اند و باید کنترل و مبارزه با این اپیدمی اصولی و ریشه ای انجام شود.

وی با اشاره به این موضوع که دانشگاه علوم پزشکی ایران خوشبختانه یکی از دانشگاه های بدون دخانیات در کشور است، ادامه داد: در بحث دخانیات مراکز آموزشی و دانشگاه ها باید در زمینه کنترل و پیشگیری پیشقدم باشند. لذا موسسه آموزش عالی و آموزش و پرورش باید جدی تر از گذشته اقدام کنند.

لازم بذکر است که این جلسه چهارشنبه ۳۱ شهریورماه سال جاری در ساختمان این سازمان مردم نهاد با حضور محمد رضا مسجدی دبیر کل جمعیت، سید علی جواد موسوی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران، سید جوا حاجی میر اسماعیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، و دیگر اعضای شورای عالی این مرکز برگزار شد.

اشتراک گذاری این مطلب
تلگرام
واتس آپ
ایمیل
چاپ مطلب

آخرین مطالب

فراخوان های پژوهشی

اطلاعیه ها

همکاری با ما

آموزش