حمایت عمومی از سیاست‌های دولت برای کنترل دخانیات موثر است

حمایت عمومی افراد جامعه می‌تواند بر ترک سیگار و کاهش تمایلات مصرف در این زمینه موثر باشد. از آنجایی که در سال 2009 یک برنامه منظم برای نظم بخشیدن به فروش محصولات دخانی شکل گرفت، محققان دانشگاه کارولینا در دپارتمان رفتار سلامت تصمیم به بررسی این موضوع در آمریکا و ارائه پژوهشی در این زمینه گرفتند.

این پژوهش در 5 زمینه سیاستی شامل: دسترسی به دخانیات، منع منظم محصولات دخانی، محصولات جدید، محدودیت تبلیغات و تغییرات پاکت‌های سیگار بررسی و حمایت افراد سیگاری و غیر‌سیگاری برای ترک و تمایل آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت. در حالت کلی حمایت غیر‌سیگاری‌ها نسبت به افراد سیگاری، افراد آفریقایی_  آمریکایی و اسپانیایی‌ها نسبت به سفید‌پوستان، زنان نسبت به مردان، افراد مسن در مقایسه با جوانان، از طرح‌های کنترل دخانیات بیشتر بوده‌است.

طبق نتایج منتشر شده سطح تحصیلات و درآمد در این پژوهش بی‌تأثیر بوده و در افراد سیگاری نیز الگوهای بررسی شده مانند افراد غیر‌سیگاری وجود داشت، به ویژه افرادی که در حال ترک بوده و یا تصمیم به ترک دخانیات دارند و یا تلاش‌هایی در این راستا انجام داده‌اند. بررسی حمایت‌های عمومی می‌تواند سیاست‌های ترک دخانیات را تغییر دهد. در نتیجه حامیان کنترل دخانیات می‌توانند سطحی از حمایت عمومی را برای افزایش و نگه‌داری سیاست‌ها به وجود آورند.

اشتراک گذاری این مطلب
تلگرام
واتس آپ
ایمیل
چاپ مطلب

آخرین مطالب

فراخوان های پژوهشی

اطلاعیه ها

همکاری با ما

آموزش