نگرانی از مصرف سیگارهای الکترونیکی در بین جوانان

“این یافته‌ها تأیید می‌کنند که مصرف سیگار الکترونیکی در بین جوانان همچنان فراتر از سطح همه‌گیری است که در سال‌های اخیر مشاهده شده است. بیش از نیمی از (50.1٪) دانش‌آموزان دبیرستانی سیگارهای الکترونیکی را امتحان کرده‌اند و طبق گزارش آنها نزدیک به یک سوم (32.7٪) از این دانش آموزان در حال حاضر مصرف‌کننده این سیگارها هستند. جهت کنترل مصرف این محصولات، لزوم وضع مقررات در سازمان غذا و دارو[4] بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

طبق گفته نانسی بروان «در حالی که برخی ایالت‌ها و جوامع برای جلوگیری از اعتیاد، علیه شرکت‌های سیگار الکترونیکی و جلوگیری از اعتیاد نسل بعدی بچه‌ها اقدام می‌کنند، این یافته‌ها باید به عنوان هشداری باشد که در همه سطوح دولتی انجام شود.» FDA باید فروش تمام محصولات تنباکو طعم‌دار را ممنوع کرده و نقاط ضعف‌ سیاست‌های موجود را‌ که اجازه می‌دهد سیگارهای یک‌بار مصرف و مایعات الکترونیکی طعم‌دار استفاده شده در سیستم‌های نیکوتینی قابل شارژ مجددا در بازار باقی بماند، از بین برود.

وی می افزاید: صنعت دخانیات مستقیماً مسئول همه‌گیری مصرف سیگار الکترونیکی و اعتیاد به نیکوتین در بین جوانان است. و اگر بخواهیم به هدف پایان مصرف دخانیات دست یابیم، FDA باید سریعاً سیاست‌های جامع کنترل دخانیات را به اجرا درآورد.


[1]. AMERICAN HEART ASSOCIATION (CEO)

[2]. NANCY BROWN

[3]. Centers for Disease Control and Prevention’s Youth Risk Behavior Survey

[4]. FDA

این مطلب ترجمه ای است از:

https://medicalxpress.com/news/2020-08-youth-e-cigarettes-major.html

اشتراک گذاری این مطلب
تلگرام
واتس آپ
ایمیل
چاپ مطلب

آخرین مطالب

فراخوان های پژوهشی

اطلاعیه ها

همکاری با ما

آموزش