استراتژی‌های صنعت دخانیات برای جلوگیری از ممنوعیت نمایش محصولات دخانی و تغییر برچسب‌های هشدار‌دهنده سلامت روی بسته‌بندی در برزیل

صنعت دخانیات، به منظور جلوگیری از لازم ‌الاجرا شدن مقررات، به طور استراتژیک از چندین رویکرد استفاده کرد. هدف از این مطالعه تجزیه و تحلیل رویکردهای استفاده شده توسط صنعت دخانیات برای جلوگیری از اجرای ممنوعیت نمایش دخانیات و الزامات جدید برای برچسب‌های هشدار‌دهنده سلامتی بود.

بدین منظور برای شناسایی و توصیف رویکردهای صنعت دخانیات، چندین منبع از اسناد، از جمله: مقالات منتشر شده، گزارش‌ها، قوانین، اسناد صنعت دخانیات، و داستان‌های رسانه‌ای را مرور کردیم.

یافته ها حاکی از آن بود که رویکردهای شناخته‌شده و گزارش داده‌شده توسط صنعت دخانیات، به منظور جلوگیری از اجرای مقررات جدید مورد استفاده قرار گرفته است. این رویکردها شامل مداخلات سیاسی، دادرسی، و مطالعات بودجه برای زیر سوال بردن اقدامات کنترل دخانیات بود که قبلاً در برزیل و سایر کشورها گزارش شده بود.

نتیجه آنکه با استفاده از رویکردهای تعیین شده، صنعت دخانیات با موفقیت اجرای ممنوعیت نمایش دخانیات و پارامترهای جدید برچسب‌های هشداردهنده سلامتی را در برزیل متوقف کرد.


[1]. Tobacco industry

[2]. Health warning labels

[3]. ANVISA

[4]. Framework Convention on Tobacco Control

[5]. Point of sale

این مطلب ترجمه ای است از:

http://www.tobaccopreventioncessation.com/Tobacco-industry-strategies-to-prevent-a-ban-on-the-display-of-tobacco-products-and,128321,0,2.html

اشتراک گذاری این مطلب
تلگرام
واتس آپ
ایمیل
چاپ مطلب

آخرین مطالب

فراخوان های پژوهشی

اطلاعیه ها

همکاری با ما

آموزش