صنعت دخانیات و فریب های آن

مدعیان صنعت دخانیات، با تعصب، با فریب، با یک نگاه مصمم، متمرکز بر موفقیت مالی خود، و بدون در نظر گرفتن فاجعه انسانی یا هزینه‌های اجتماعی ناشی از موفقیت، محصولات مرگبار خود را به بازار عرضه کرده و به فروش رسانده‌اند.

تلفات وحشتناک دخانیات اتفاقی نیست. این امر مستقیماً توسط اقدام موذیانه و حتی غیرقانونی صنعت دخانیات، در طول دهه‌ها ایجاد می‌شود و امروزه نیز ادامه دارد. اقداماتی که شرکت‌های دخانیات انجام می‌دهند؛

  • به بازار عرضه کردن محصولات مرگبار و اعتیادآور برای کودکان و سایر جمعیت‌های آسیب‌پذیر
  • فریب دادن مردم در مورد عواقب مخرب استفاده از دخانیات
  • مبارزه با اقدامات اثبات شده‌ای که باعث کاهش مصرف دخانیات و نجات جان افراد می‌شود
  • سعی در مشروع ساختن خود به عنوان شهروندان مسئول شرکت‌های بزرگ، حتی زمانی که مرگ و بیماری را در سراسر جهان گسترش می‌دهند و با راهکارهای واقعی مخالفت می‌کنند.

شرکت‌های دخانیات به سادگی به هیچ کسب و کار دیگری شباهت ندارند، صنعت آنها بر اساس دروغ و تقلب ساخته شده و محصول آنها زمانی که توسط گروه‌های هدف استفاده می‌شود، باعث مرگ آنها می‌گردد.

دولت‌های سراسر جهان باید در برابر صنعت دخانیات مقاومت کنند و راه‌حل‌های اثبات شده‌ای را که باعث کاهش مصرف دخانیات و نجات جان انسان‌ها می شود، به کار بندند. با درک ماهیت منحصر به فرد این صنعت، یک معاهده بین‌المللی تحت عنوان «کنوانسیون چارچوب سازمان جهانی بهداشت در زمینه کنترل دخانیات[1]»، کشورها را ملزم می‌کند که از سیاست‌های سلامت عمومی خود در برابر تأثیرات مضر صنعت دخانیات محافظت کنند.

این مطلب ترجمه ای است از:

https://www.tobaccofreekids.org/what-we-do/industry-watch[1]. Framework Convention on Tobacco Control (FCTC)

اشتراک گذاری این مطلب
تلگرام
واتس آپ
ایمیل
چاپ مطلب

آخرین مطالب

فراخوان های پژوهشی

اطلاعیه ها

همکاری با ما

آموزش